Spacer po Dreźnie

Klimatyczne uliczki, przepiękne budowle, dawna elektorska i królewska rezydencja oraz stolica Saksonii, a dzisiejsza stolica kraju związkowego Saksonia, leżące nad Łebą, przepiękne miasto, zwane „Florencją nad Łebą” – Drezno i dzisiaj o nim mowa. Dzisiejszy wygląd miasto zawdzięcza Augustowi Mocnemu, będącemu elektorem Saksonii i królem Polski oraz jego synowi Fryderykowi Augustowi II. Choć podczas wojny miasto zostało zniszczone i unicestwione zostało 35 tys. ludzkich istnień to odradza się ono jak „Feniks  popiołów” z roku na rok, coraz piękniejsze i okazalsze, odzyskuje nowe oblicze. Do moich najbardziej ulubionych miejsc w Dreźnie należy Zwinger, który właśnie powstał w czasie augustowskim. Zwinger to przepiękna barokowa budowla, która stała się symbolem tego miasta. Nie sposób się w niej nie zakochać. 

Włoska wioska, plac teatralny, budowa Jerzego, długi pasaż, stajnie nadworskie…….naprawdę jest co zwiedzać. 

Poniżej Orszak książąt o długości 102 m. Ten fryz upamiętniony jest na prawie 24 tys. płytkach ceramicznych z miśnieńskiej porcelany, a uwiecznione są na nim postacie 35 margrabiów, książąt, elektorów i królów. Przedstawiają 800 – letnią historię dynastii Wettinów. 

Spacerując po mieście zatapiamy się w jego historii. 

Zwiedzając Drezno nie możemy zapomnieć również o nowym mieście do którego przechodzimy przez most na drugą stronę, a u wrót nowego miasta stoi „Złoty jeździec”, który jest symbolem Nowego Miasta i przedstawia on Augusta Mocnego jako wodza w antycznej zbroi. 

Aneta

 

Please follow and like us:
0

7 komentarzy

 • Angel 6 maja 2018 at 07:06

  Piękne zdjęcia

  Reply
 • Kasia | wysmakowane.pl 6 maja 2018 at 07:51

  Pieknie! Ile dni polecasz na drezno bez wchodzenia do muzeów?

  Reply
  • A Cup of Lifestyl 6 maja 2018 at 08:38

   Dwa dni spokojnego spacerowania, bez muzeów, wystarczy. Wtedy jeszcze mona popłynąć sobie statkiem, zwiedzić Großer Garten, grający dom na nowym mieście.

   Reply
 • Iza K 6 maja 2018 at 13:19

  No to już wiem, gdzie spędzę następny urlop!

  Reply
 • Marta 7 maja 2018 at 07:45

  Idealnie podpasowałaś buty, chustkę i bluzkę z krótkim rękawem pod ten sam kolor 😀

  Reply
 • Anna Lena z Zjem-Cie.pl 8 maja 2018 at 17:51

  Cudowne miejsce, piekne budynki i boska stylizacja ☺

  Reply
 • Marta Flak 8 maja 2018 at 17:59

  Drezno jest przepiękne! A na zdjęciach tutaj, wygląda równie niesamowicie co na żywo! I zgadzam się z poprzednim komentarzem, że buty, chustka, idealnie dopasowane! 😀

  Reply

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Przejdź do paska narzędzi